Kategorie Česká republika

Článek
VIDEO: Hrad Svojanov vydává nejnovější temné tajemství
VIDEO: Hrad Svojanov vydává nejnovější temné tajemství Před několika měsíci si při umělém osvětlení kastelán hradu povšiml podivného výklenku ve stěně hlavní věže. To jej ihned zaujalo, protože na tomto hradě mají s podobnými nálezy již velkou zkušenost. Podívejte se s námi na exkluzivní video z průzkumu záhadné zazdívky.
Článek
VIDEO: Parní mašinou do lomů Amerika
VIDEO: Parní mašinou do lomů Amerika Mezi lomy velká a malá Amerika je dodnes funkční vápencový lom a až do Mořiny vede železniční trať. Používá se jako vlečka pro odvoz materiálu. Párkrát do roka ale na trať najedou parní mašiny s osobními vagony.
Článek
Největší záhada Pardubic: Prokletá hrobka Pernštejnů
Největší záhada Pardubic: Prokletá hrobka Pernštejnů Je to jeden z nejzáhadnějších zločinů naší minulosti. 17. března 1534 náhle umírá možný dědic královského trůnu. Umírá dva dny po karlštejnské bestii, kterou odsoudil k smrti. Ta svému soudci slíbila, že ho stáhne s sebou.
Článek
Video: Záhada jihlavského podzemí
Video: Záhada jihlavského podzemí Jihlavské podzemí je posledních 20 let Mekkou všech, kdo se zajímají o paranormální jevy. Může za to dávná televizní reportáž, ve které kamery natočila jakýsi podivný pohybující se stín.
Článek
Kostel parašutistů: ikona hrdinů českého odboje
Kostel parašutistů: ikona hrdinů českého odboje Atentát na Reinharda Heydricha, zastupujícího říšského protektora Protektorátu Čechy a Morava, byl jedním z největších činů válečného odporu v okupované Evropě.
Článek
VIDEO: Exkluzivně uvnitř staroměstského orloje
VIDEO: Exkluzivně uvnitř staroměstského orloje Pražský orloj prošel generální rekonstrukcí a navrací se ke své barokní podobě. Již brzy jej opět všichni spatří v celé jeho kráse. Podívejte se na poslední dokončovací práce mistra orlojníka.
Článek
VIDEO: Tajemství hradu Lipnice
VIDEO: Tajemství hradu Lipnice Hrad Lipnice je jeden z našich nejkrásnějších gotických hradů. Nebýt vzteklého sedláka, tak by se nám dochoval v původní podobě až dodnes. Nahlédněte s námi pod pokličku jeho historie.
Článek
VIDEO: Nepřístupné podzemí elektrárny Dlouhé stráně
VIDEO: Nepřístupné podzemí elektrárny Dlouhé stráně Dlouhé stráně jsou podle ankety největší technický div Česka. Dvě nádrže mají rozdíl výšky víc než 500 metrů. Je to nejvýkonnější přečerpávací elektrárna u nás a jedna z nejvýkonnějších v Evropě.
Článek
VIDEO: Exkluzivně v muniční továrně
VIDEO: Exkluzivně v muniční továrně V areálu pardubické Explosie se už přes sto let vyrábějí trhaviny. Vydejte se s námi na jedno z nejpřísněji střežených míst u nás.
(21) Načíst více