Kategorie Česká republika

Článek
Tipy na výlety, které prospívají lásce
Tipy na výlety, které prospívají lásce Chcete udělat radost své romantické duši a ještě zažít něco originálního? Vydejte se s partnerem do míst rozesetých po celé naší krásné zemi, která jsou pro zamilované jako stvořená.
Článek
Umělec cestuje po světě a místo plátna používá obyčejný kelímek
Umělec cestuje po světě a místo plátna používá obyčejný kelímek Berk Amargan je obyčejný kluk z Turecka, který miluje cestování i umění. Na kreslení si nebere ani skicák, ani plátno, ale obyčejný plastikový kelímek. Svým uměním si chce nejen vydělat na své cestování, ale pomoci i dobré věci.
Článek
Čtenářka píše: Kterak jsme k Housce došli
Čtenářka píše: Kterak jsme k Housce došli Kdo říká, že dobrodužství zažijete jen v zahraničí? I doma zažijete nezapomenutelné chvíle. Jen vědět, kam jít.
Článek
Objevte nejkrásnější místa České republiky!
Objevte nejkrásnější místa České republiky! V dnešní uspěchané době chce každý cestovat a navštívit co nejvíce zahraničních míst. Málokdo si ale uvědomí, že abychom mohli poznat cizí zemi, musíme prvně poznat tu vlastní. Objevte krásy Česka tak trochu z jiného úhlu pohledu a kochejte se, rozhodně máte čím. Věděli jste, jaké krásy se tu skrývají?
Článek
Za poznáním, za vínem, pěšky i na kole – Lednicko-valtický areál
Za poznáním, za vínem, pěšky i na kole – Lednicko-valtický areál Lednicko-valtický areál je území sevřené mezi řekou Dyjí, Pálavou a hranicí s Rakouskem. Od roku 1996 patří na seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Jeho dvěma centry jsou Valtice a Lednice známé svými zámky a parky. Je zde i nespočet památek, přírodních rezervací, významných archeologických lokalit, dokonce i lázeňská zařízení.
Článek
Čtenářka píše: Sušice - perla ukrytá uprostřed Šumavských lesů
Čtenářka píše: Sušice - perla ukrytá uprostřed Šumavských lesů Když se řekne Sušice, většině lidí se vybaví krabička zápalek, fanoušci nejmenovaného kulinářského pořadu si vzpomenou na tvář bláznivé paní Regnerové. Jenže Sušice nejsou jen bývalé zápalkové závody SOLO a nabroušené maminy, co by byly schopné spálit i čaj. Sušice je totiž nejen bránou Šumavy, ale je také kusem historie, který přetrval do dnes.
Článek
Česko: Na vrcholku čedičových varhan
Česko: Na vrcholku čedičových varhan Unikátní skalní útvar nacházející se mezi Kamenickým Šenovem a obcí Prácheň patří k jedněm z nejnavštěvovanějších památkám vulkanického původu u nás. Panská skála, jejíž pravidelné pěti nebo šestiboké sloupce připomínají píšťaly varhan, se proslavila zejména díky oblíbené české pohádce Pyšná princezna
Článek
Česko: Brána vytvořená samotnou přírodou
Česko: Brána vytvořená samotnou přírodou V severním cípu České republiky se nachází unikátní brána mistrně vysochaná nejlepším sochařem všech dob, přírodou. Pravčická brána je součástí bizarní skalnaté krajiny zvané Labské pískovce, která je rozkládá podél naší severní hranice mezi Děčínem a německou Pirnou.
Článek
Nejkrásnější cyklotrasy u nás, které určitě musíte vyzkoušet
Nejkrásnější cyklotrasy u nás, které určitě musíte vyzkoušet Využijte krásných dní k pořádné cyklo projížďce. Tyto perly cyklostezek byste u nás určitě neměli minout – tak vzhůru do sedla.