Kategorie Česká republika

Článek
Video: Záhada jihlavského podzemí
Video: Záhada jihlavského podzemí Jihlavské podzemí je posledních 20 let Mekkou všech, kdo se zajímají o paranormální jevy. Může za to dávná televizní reportáž, ve které kamery natočila jakýsi podivný pohybující se stín.
Článek
Kostel parašutistů: ikona hrdinů českého odboje
Kostel parašutistů: ikona hrdinů českého odboje Atentát na Reinharda Heydricha, zastupujícího říšského protektora Protektorátu Čechy a Morava, byl jedním z největších činů válečného odporu v okupované Evropě.
Článek
VIDEO: Exkluzivně uvnitř staroměstského orloje
VIDEO: Exkluzivně uvnitř staroměstského orloje Pražský orloj prošel generální rekonstrukcí a navrací se ke své barokní podobě. Již brzy jej opět všichni spatří v celé jeho kráse. Podívejte se na poslední dokončovací práce mistra orlojníka.
Článek
VIDEO: Tajemství hradu Lipnice
VIDEO: Tajemství hradu Lipnice Hrad Lipnice je jeden z našich nejkrásnějších gotických hradů. Nebýt vzteklého sedláka, tak by se nám dochoval v původní podobě až dodnes. Nahlédněte s námi pod pokličku jeho historie.
Článek
VIDEO: Nepřístupné podzemí elektrárny Dlouhé stráně
VIDEO: Nepřístupné podzemí elektrárny Dlouhé stráně Dlouhé stráně jsou podle ankety největší technický div Česka. Dvě nádrže mají rozdíl výšky víc než 500 metrů. Je to nejvýkonnější přečerpávací elektrárna u nás a jedna z nejvýkonnějších v Evropě.
Článek
VIDEO: Exkluzivně v muniční továrně
VIDEO: Exkluzivně v muniční továrně V areálu pardubické Explosie se už přes sto let vyrábějí trhaviny. Vydejte se s námi na jedno z nejpřísněji střežených míst u nás.
Článek
Video: Tajemství Národního divadla - lodí do podzemních tunelů
Video: Tajemství Národního divadla - lodí do podzemních tunelů Pražské Národní divadlo skýtá mnoho zákoutí a veřejnosti nedostupných prostor. Pod divadlem samotným a pod přilehlými ulicemi se rozprostírá podzemní komplex, propojený se řekou Vltavou.
Článek
Video: Badatelé zkoumali hrad Zvíkov a jeho nadpřirozené jevy
Video: Badatelé zkoumali hrad Zvíkov a jeho nadpřirozené jevy Zvíkov, jeden z nejkrásnějších českých hradů, je znám především díky komické opeře Zvíkovský rarášek. Již před jejím uvedením se však jméno hradu spojovalo s duchem, který se tu měl vyskytovat. Badatelé se proto vypravili prozkoumat toto místo výskytu podivných jevů.
Článek
Velíz: Tajemná hora plná pohanských démonů
Velíz: Tajemná hora plná pohanských démonů Hora Velíz se tyčí nedaleko Berouna, a přestože je Křivoklátsko protkáno spoustou kopců, upoutá vaši pozornost již z dálky. Je místem opředeným spoustou legend, ale i svědkem mnoha dramatických dějů. Hora Velíz má mezi tajuplnými místy zcela výjimečné postavení.
(18) Načíst více