Kategorie Buddha

Článek
7 Největších soch světa
7 Největších soch světa Obrovské sochy se stavěly od pradávna. Velká Sfinga, postavená dávnými Egypťany za Staré říše, je 20 metrů vysoká a stále jednou z největších světových soch. Za posledních 30 let však spatřilo světlo světa několik ještě vyšších a větších soch. Podívejte se s námi na největší sochy světa.
Článek
Barma: Jeskyně tisíce Buddhů
Barma: Jeskyně tisíce Buddhů V centrální části Myanmaru ukrývají okolní kopce jednu bizarní zajímavost. Je jí hluboký systém vzájemně propojených jeskyní, který čítá na 9 000 sošek Buddhů. A místní obyvatelé stále přinášejí nové.
Článek
Thajsko: Toulky královským městem Ayutthaya
Thajsko: Toulky královským městem Ayutthaya Nedaleko hlavního města bývalého království Siam se rozkládá královské město Ayutthaya, které kdysi fungovalo jako metropole kultury, obchodu a vzdělanosti. Co z něj zbylo dnes, nejlépe poznáme před západem slunce, kdy se ohnivá koule sklání blíže k horizontu.
Článek
Barma: Země plná Buddhů
Barma: Země plná Buddhů Od doby, kdy princ Siddhartha Gautama dosáhl ve svých pětatřiceti letech osvícení a stal se Buddhou, se nový náboženský směr těší v Myanmaru veliké úctě a popularitě, o čemž ostatně svědčí i všudypřítomné sochy zakladatele buddhismu.
Článek
Thajsko: Královským městem Sukhotai na kole
Thajsko: Královským městem Sukhotai na kole Stará Sukhotai se nachází západně od stejnojmenného moderního města a je impozantní připomínkou někdejšího významného království, ze kterého se dodnes dochovalo jen několik staveb v různém stádiu rozkladu. Ty si ale i navzdory svému stavu jistě zaslouží pozornost.
Článek
Indie: Do nitra starověkých jeskyní v Adžantě
Indie: Do nitra starověkých jeskyní v Adžantě V ohbí indické říčky Vághóry se nachází chrámový komplex buddhistických jeskyní vytesaných do skal. Sevřeny úzkou soutěskou, upadly skalní příbytky v Adžantě na dlouhá staletí do zapomnění a objeveny byly čirou náhodou v roce 1819 Johnem Smithem z 28. madráské kavalerie, který při lovu na tygry mezi houštím zahlédl vrchol fasády jeskyně č. 10.
Článek
Srí Lanka: Po stopách Buddhova zubu
Srí Lanka: Po stopách Buddhova zubu Asi 115 km od hlavního města ostrova v Indickém oceánu se v nadmořské výšce 500 m nachází město Kandy, které je druhým největším na Srí Lance. I když má do rozměrů metropole dost daleko, může se pochlubit jiným prvenstvím. V bělostném chrámu na hlavním náměstí se nachází nejposvátnější relikvie celého ostrova - Buddhův zub.