Kategorie Bolívie

Článek
Bolívie: Dřina ve stříbrných dolech
Bolívie: Dřina ve stříbrných dolech „Chceš-li vědět, co je dřina, kup si kolo Ukrajina.“ říká se. Kdo však navštívil stříbrné doly v bolivijském městě Potosí, ví o dřině horníků své.
Článek
Město Tiwanaku: Zapomenuté město v Andách
Město Tiwanaku: Zapomenuté město v Andách O obřadním centru Tiwanaku a jeho stavitelích se ví pramálo. Město je vzdálené asi 70 km od nejvýše položeného hlavního města, bolívijského La Paz. A pyšní se ještě jedním „nej“. Jedna z nejkontroverznějších teorií o jeho vzniku tvrdí, že se jedná o nnejdéle existující město světa. Jeho zrod se datuje do doby před 12 000 lety.
Článek
Peru: Ostrov zrození Slunce na jezeře Titicaca
Peru: Ostrov zrození Slunce na jezeře Titicaca Na jezeře Titicaca rozkládajícím se mezi Peru a Bolívií se nachází proslulý ostrov dle legendy považovaný za rodiště Manco Capaca, tedy Slunce samotného, a jeho sestry-manželky Mamy Ocllo. Kromě historky o zrodu obrovské žhavé koule ostrov nabízí hlavně překrásné výhledy a incké rozvaliny.
Článek
Bolívie: Tam, kde nebe splývá se zemí
Bolívie: Tam, kde nebe splývá se zemí Na náhorní plošině Altiplano na jihu Bolívie se nachází rozsáhlá solná poušť známá jako Salar de Uyuni. Nejkrásnější bývá v období dešťů, kdy se modrá obloha zračí v napršené vodě a stěží rozeznáte, kde končí země a začíná nebe.
Článek
Bolívie: Na střeše světa
Bolívie: Na střeše světa Nemusíte být hned zdatnými horolezci a vyšplhat na nejvyšší horu světa. Podobný, i když dosti přelidněný a hlučný, zážitek se člověku naskytne i při cestě na místo, které nedosahuje ani poloviční nadmořské výšky zasněženého giganta. Vítejte v nejvýše položeném hlavním městě světa, bolivijském La Pazu.
Článek
Bolívie: V tajemném údolí měsíce
Bolívie: V tajemném údolí měsíce Deset kilometrů od hlavního města Bolívie La Paz se nachází unikátní Valle de la Luna neboli Údolí měsíce. Je tvořené bizarními geologickými útvary, díky nimž se rázem ocitáme ve zlatavé měsíční krajině ležící na dosah od civilizace.
Článek
Bolívie: Na čarodějnickém trhu
Bolívie: Na čarodějnickém trhu V nejvýše položeném hlavním městě zeměkoule vás vyléčí z každé nemoci, přičarují dobré zdraví, štěstí i úspěch. A kde že se takové místo, kde umějí zázraky téměř na počkání, nachází? Ve výšce 3 660 metrů nad mořem v srdci hlavního města Bolívie, La Paz.