Kategorie Asie

Článek
Indie: Poslední večeře se Sikhy
Indie: Poslední večeře se Sikhy Indický stát Pandžáb rozkládající se na severozápadě tohoto subkontinentu je domovem jedné z nejvíce pozoruhodných náboženských staveb. Uprostřed uměle vybudovaného jezera se nachází Zlatý chrám pokrytý bezmála dvěma stovkami kil pravého zlata.
Článek
Čtenářka píše: Děti, které cestou do školy riskují život
Čtenářka píše: Děti, které cestou do školy riskují život Jak daleko jste chodili vy nebo vaše děti na základní školu? Pár minut, ty z vesnic jistě maximálně několik desítek. A určitě se vám někdy tu "dálku" nechtělo absolvovat. Co ale mají říkat děti, které dennodenně při cestě do školy riskují holý život!
Článek
Vietnam: Za poznáním císařských mauzoleí
Vietnam: Za poznáním císařských mauzoleí Vietnamské vládnoucí dynastie vždy pohřbívaly své panovníky v rodných vesnicích. Až do té doby, než se na scéně objevila dynastie Nguyen, jejíž císaři si prozřetelně hned po svém nástupu na trůn začali stavět honosná mauzolea, která se dodnes nacházejí v údolí Řeky vůní mezi hustě zalesněnými kopci jižně od císařského města Hué.
Článek
Kambodža: Život na kůlech
Kambodža: Život na kůlech V okolí slavného chrámového komplexu Angkor Wat poblíž města Siem Reap žijí lidé tradičním způsobem života a bydlí ve staletími prověřeném typu obydlí, domech na kůlech stojících až čtyři metry nad zemí.
Článek
Bhútán: Penisy, kam se podíváš
Bhútán: Penisy, kam se podíváš Malé bhútánské království rozlohou odpovídá zhruba polovině České republiky a dodnes je považováno za poslední šangri-la, tedy místo s tradičními hodnotami nezkažené západním světem. To z něj činí naprostý cestovatelský ráj. Země hřmícího draka však nabízí ještě jednu specialitu v podobě velkých či malých penisů nacházejících se na každém kroku.
Článek
Barma: nejpozoruhodnější místo Asie
Barma: nejpozoruhodnější místo Asie V centrální části Myanmaru, jak zní novodobý název země, která se ještě na konci 80. let minulého století jmenovala Barma, se rozkládá pozoruhodná planina. Na ní byly během poměrně krátkého období historického stavebního boomu postaveny více než dvě tisícovky chrámů a pagod.
Článek
Bangladéš: Země, kde nic není možné
Bangladéš: Země, kde nic není možné Během naší dlouhé cesty po jižní a jihovýchodní Asii se rozhodneme navštívit i Bangladéš. Jednu z nejchudších zemí světa, která rozhodně nefiguruje na prvních místech nabídky evropských cestovek. Vyrážíme do země, kde čas plyne úplně jinak a návštěvníci musí holt zpomalit na minimum.