Kategorie Asie

Článek
DENÍK CESTOVATELE: Marek Jelínek má před sebou 9000 kilometrů na koloběžce
DENÍK CESTOVATELE: Marek Jelínek má před sebou 9000 kilometrů na koloběžce Je to teprve 14 dní, co se Marek vypravil do Asie. Po zkušenostech z loňska, kdy pokořil Latinskou Ameriku na koloběžce, se rozhodl vydat se naproti novému dobrodružství - tentokrát chce zdolat Asii.
Článek
Gastronomie Vietnamu: Mnohem víc, než jen Phở
Gastronomie Vietnamu: Mnohem víc, než jen Phở Kdo by neznal Phở Bo, nejoblíbenější vietnamskou polévku. U ní to ale zdaleka nekončí! Vietnamská kuchyně je velmi sofistikovaná a má silný filozofický základ - řídí se filozofií pěti elementů v pěti základních chutích: ostrá (železo), kyselá (dřevo), hořká (oheň), slaná (voda) a sladká (země).
Článek
Kambodža: Plážová pohádka ostrova Koh Rong
Kambodža: Plážová pohádka ostrova Koh Rong V posledních letech se v jihovýchodní Asii hledají panenské a turismem nezničené ostrovy čím dál obtížněji. Nízké ceny letenek do této oblasti lákají každoročně spousty turistů, což se do ostrovů silně promítá.
Článek
Vietnam: Perfume pagoda
Vietnam: Perfume pagoda Vřava Hanoje je na jedné straně fascinující, na druhé straně může být dost únavná. Skvělou zprávou je, že pouhých 70 kilometrů vás dělí od naprostého opaku - nejslavnějšího budhistického poutního místa Vietnamu.
Článek
Kambodža: Ospalá pohoda Kepu
Kambodža: Ospalá pohoda Kepu Sníte o místě, kde se zastavil čas? O idylickém venkově, kde na trhu voní čerstvé ryby, můžete se donekonečna procházet džunglí plnou motýlů a koupat v teplém moři?
Článek
Vietnam: Malebným venkovem v Mai Chau
Vietnam: Malebným venkovem v Mai Chau Stačí sednout na autobus a z vřavy a ruchu Hanoje jste za čtyři hodiny úplně v jiném světě, v idylickém údolí lemovaném zelenými horami kolem městečka Mai Chau. Oproti všeobecně známé Sapě je Mai Chau z Hanoje dostupnější, ale mnohem méně turistické a o to autentičtější.
Článek
Vietnam: Krasová scenérie Ninh Binh
Vietnam: Krasová scenérie Ninh Binh Díky krasové scenérii se oblasti Ninh Binh někdy říká také Halong na souši - dramatické vápencové kopce tu vystupují ze zelených rýžových políček. Poznáte zde nefalšovanou atmosféru malebného vietnamského venkova a navštívíte fascinující pagody a jeskyně.
Článek
Daily Overview: 20 pohledů na Zemi z ptačí perspektivy
Daily Overview: 20 pohledů na Zemi z ptačí perspektivy Říká se, že když kosmonauti viděli naši planetu z vesmíru, byli tímto pohledem tak uchváceni, že si uvědomili krásu a zároveň zranitelnost Země. Svět z ptačí perspektivy nám odhaluje věci, kterých bychom si za běžných okolností vůbec nevšimli. A nejpozoruhodnější je to, jak dokázal vzhled krajiny proměnit sám člověk. Ať už v dobrém či špatném.
Článek
Indie: Kde odpočívají rádžastánští vládci
Indie: Kde odpočívají rádžastánští vládci Šest kilometrů od centra Džaipuru, přezdívaného “Růžové město” kvůli barvě lososového odstínu symbolizující pověstnou pohostinnost rádžanstánského lidu, se nachází Královský Gaitor, místo posledního odpočinku vládců džajpurské vládnoucí dynastie.
(7) Načíst více