Kategorie Architektura

Článek
To nejlepší z evropské moderní architektury
To nejlepší z evropské moderní architektury Moderní stavby se často stávají známými symboly evropských měst pro svou jedinečnost a zajímavý design. Ať už jde o Operu v Oslu nebo londýnskou "okurku" tyto stavby jsou neodmyslitelnou součástí velkých metropolí. Pojďte se podívat na to nejzajímavější, co evropská moderní architektura nabízí.
Článek
Sagrada Família: 15 nejzajímavějších faktů
Sagrada Família: 15 nejzajímavějších faktů Sagrada Familia je ikonickou stavbou Barcelony a také jedním z nejznámějších architektonických děl významného umělce Antonia Gaudího. Zajímavostí je například to, že po více než sto letech její výstavba stále není dokončena. Neuvěřitelných faktů pojících se k Sagrada Familia je však mnohem víc.
Článek
Kuba: Kráska jménem Havana
Kuba: Kráska jménem Havana V malebném přírodním přístavu se nachází největší metropole dlouhého ostrova sevřeného Mexickým zálivem ze severu a Karibským mořem z jihu. Plná architektonických skvostů, ve více či méně pokročilém stádiu rozpadu, malebných zákoutí, starých automobilů a srdečných lidí láká stovky tisíc návštěvníků ročně.
Článek
Peking aneb zakázané město
Peking aneb zakázané město Peking je hlavním městem Číny, třetího největšího státu světa. Pokud přemýšlíte o cestě do Číny, jistě byste toto město neměli vynechat. Cestovní kanceláře nabízející zájezdy do Číny mají obvykle na programu…