Kategorie Svět

Článek
Bizarní zákony, aneb kde nemít pohlavní styk s dikobrazem
Bizarní zákony, aneb kde nemít pohlavní styk s dikobrazem Neuvěříte, jaké absurdní zákony, mají některé země. Po přečtení tohoto článku zjistíte, čeho se máte na dovolené vyvarovat a placení daní vám potom přijde jako naprosto normální záležitost.
Článek
Za tučňáky a lachtany na Novém Zélandu
Za tučňáky a lachtany na Novém Zélandu Na Novém Zélandu si přijdou na své nejen vyznavači krásných přírodních scenérií. Milovníkům divoké fauny se tu naskytne jedinečná příležitost pozorovat velmi zajímavá zvířata ve svém přirozeném prostředí.
Článek
Indie: Po himalájské železnici až do Dárdžílingu
Indie: Po himalájské železnici až do Dárdžílingu Dárdžíling na severovýchodě Indie je znám především jako Mekka čaje a sušené lístky, ze kterých se vyrábí světově proslulý lahodný nápoj, prý patří k suverénně nejdražším a nejkvalitnějším. Město postavené v kopcích na úpatí Himaláje proslulo i dalším unikátem. Úzkokolejnou tratí, které místní láskyplně přezdívají Toy Train, tedy vláček na hraní.
Článek
Srí Lanka: V nejposvátnějším chrámu
Srí Lanka: V nejposvátnějším chrámu Anurádhapura, jeden z vrcholů tzv. kulturního trojúhelníku, tedy skupiny starobylých měst nacházejících se ve střední části Srí Lanky, leží v nejsevernějším bodě této formace. Právě kvůli své poloze zůstává cizinci opomíjena. Přesto lze její památky pohodlně objet na kole během jednoho nebo dvou dnů.
Článek
Barma: Kolébka kultury
Barma: Kolébka kultury Druhé největší město Myanmaru ležící v centrální části rozlehlé země má pověst kulturního střediska. Kromě nespočtu chrámů, pagod a pamětihodností se může pochlubit také tradičním loutkovým představením nebo výstupem Knírkatých bratrů.
Článek
Kambodža: Plážová pohádka ostrova Koh Rong
Kambodža: Plážová pohádka ostrova Koh Rong V posledních letech se v jihovýchodní Asii hledají panenské a turismem nezničené ostrovy čím dál obtížněji. Nízké ceny letenek do této oblasti lákají každoročně spousty turistů, což se do ostrovů silně promítá.
Článek
Kuba: Údolí Viňales protkané jeskyněmi
Kuba: Údolí Viňales protkané jeskyněmi Jen málokteré místo dlouhého ostrovního státu se může pochlubit tak rozsáhlým systémem jeskyní a krasových chodeb jako právě údolí Viňales, které do povědomí zahraničních návštěvníků vstoupilo hlavně produkcí kubánského vývozního artiklu číslo jedna, doutníků.
Článek
Barma: Na rybím trhu
Barma: Na rybím trhu Příhraniční oblast na severovýchodě Barmy kolem města Sittwe patří k těm, k jejichž návštěvě není potřeba povolení. Ospalé město poblíž hranice s Bangladéšem slouží jako přestupní uzel k prozkoumání historických chrámů dále ve vnitrozemí.
(143) Načíst více