Kategorie Evropa

Článek
Řecké Athény – destinace na prodloužený víkend III.
Řecké Athény – destinace na prodloužený víkend III. Nejstarší stále osídlené město v Evropě? Místo, kde se zrodila demokracie? Město s nejstarším známým divadlem na světě? Athény mají těchto „nej“ více než tušíte. Celé město je především městem kontrastů. Zde se setkává více než 3000 let stará historie a tradice s novodobým kosmopolitním rozvojem města. Přečtěte si poslední část našeho článku.
Článek
Řecké Athény – destinace na prodloužený víkend II.
Řecké Athény – destinace na prodloužený víkend II. Nejstarší stále osídlené město v Evropě? Místo, kde se zrodila demokracie? Město s nejstarším známým divadlem na světě? Athény mají těchto „nej“ více než tušíte. Celé město je především městem kontrastů. Zde se setkává více než 3000 let stará historie a tradice s novodobým kosmopolitním rozvojem města. Přečtěte si druhou část naší výpravy.
Článek
Řecké Athény – destinace na prodloužený víkend I.
Řecké Athény – destinace na prodloužený víkend I. Nejstarší stále osídlené město v Evropě? Místo, kde se zrodila demokracie? Město s nejstarším známým divadlem na světě? Athény mají těchto „nej“ více než tušíte. Celé město je především městem kontrastů. Zde se setkává více než 3000 let stará historie a tradice s novodobým kosmopolitním rozvojem města.
Článek
Itálie: V pokladnici umění
Itálie: V pokladnici umění Na ploše okolo 44 hektarů se rozkládá miniaturní evropský stát, který se pyšní titulem nejmenšího a zároveň nejnavštěvovanějšího místa světa. Z dalekých končin se sem sjíždějí davy věřících i nadšenci do historie a umění.
Článek
Itálie: V srdci věčného města
Itálie: V srdci věčného města Hlavní město Apeninského poloostrova nepřestává svým bohatstvím a věhlasem udivovat dodnes, i když v současné době spíše než s nepřáteli a uzurpátory bojuje proti davům turistům, jež jeho ulice každoročně zaplavují. Jak věčná jeho příslovečná krása je, jsme se rozhodli poznat na vlastní kůži.
Článek
Nejkrásnější vánoční trhy Evropy: Kam na pečené kaštany nebo vánoční punč?
Nejkrásnější vánoční trhy Evropy: Kam na pečené kaštany nebo vánoční punč? Vánoční punč, trdelníky, pečené kaštany nebo medové perníčky. Jedinečnou vánoční atmosféru můžete v tuto chvíli nasát na tradičních vánočních trzích, a to nejen v tuzemsku. Které vánoční trhy Evropy patří k těm nejkrásnějším?
Článek
Portugalsko: Romantická Sintra
Portugalsko: Romantická Sintra Severozápadně od Lisabonu se rozkládá pohádková Sintra, která se v minulosti díky svým příjemným klimatickým podmínkám stala letním sídlem královské rodiny. Stavbám rozesetým v romantické krajině žulových kopců vévodí Palácio da Pena, jehož výrazná fasáda září do dáli.
Článek
Nizozemí: Na pařbě v Amsterdamu
Nizozemí: Na pařbě v Amsterdamu Město romantických kanálů, které lemují historické jádro Amsterdamu, se v poslední době stalo rájem turistů, kteří se sem bez okolků přijíždějí věnovat hlavně kouření marihuany, jež je zde plně legalizováno. Jejich příkladem se inspirujeme jen zčásti a spíše se zaměříme na toulky malebnými uličkami a popíjení lahodného holandského piva.
Článek
Turecko: Bavlněný hrad na úpatí Tauru
Turecko: Bavlněný hrad na úpatí Tauru Poblíž tureckého města Denizli se nachází přírodní travertinový úkaz právem považovaný za osmý div světa. Na úpatí pohoří Taurus se v délce 2600 metrů rozprostírají úchvatné travertinové kaskády s minerálními jezírky - Pamukkale.
(34) Načíst více